If you experience problems, please visit our old version

Old version
29
Spain

Tercera Division, Group 3

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
3
1 CD Laredo 26 19 5 2 56:21 35 62 D
CD Cayon
26.01.20 1 : 1 draws
CD Laredo
D
CD Laredo
01.02.20 1 : 1 draws
CD Barquereno
W
UD Samano
08.02.20 1 : 3 Wins
CD Laredo
D
CD Laredo
15.02.20 2 : 2 draws
Rayo Cantabria
W
SD Atletico Albericia
22.02.20 0 : 1 Wins
CD Laredo
2 RS Gimnastica de Torrelavega 26 16 6 4 52:21 31 54 D
RS Gimnastica de Torrelavega
26.01.20 1 : 1 draws
Selaya FC
W
CD Guarnizo
02.02.20 0 : 3 Wins
RS Gimnastica de Torrelavega
W
RS Gimnastica de Torrelavega
09.02.20 4 : 1 Wins
UM Escobedo
D
SD Torina
16.02.20 1 : 1 draws
RS Gimnastica de Torrelavega
W
RS Gimnastica de Torrelavega
23.02.20 6 : 0 Wins
SD Barreda Balompie
3 Rayo Cantabria 26 16 3 7 45:24 21 51 W
Rayo Cantabria
26.01.20 1 : 0 Wins
SD Solares Medio Cudeyo
W
UC Cartes
02.02.20 0 : 3 Wins
Rayo Cantabria
W
Rayo Cantabria
09.02.20 3 : 1 Wins
Tropezon
D
CD Laredo
15.02.20 2 : 2 draws
Rayo Cantabria
W
Rayo Cantabria
23.02.20 2 : 0 Wins
CD Bezana
4 Tropezon 26 14 6 6 50:30 20 48 L
CD Barquereno
26.01.20 3 : 2 Lose
Tropezon
W
Tropezon
02.02.20 3 : 0 Wins
UD Samano
L
Rayo Cantabria
09.02.20 3 : 1 Lose
Tropezon
D
Tropezon
16.02.20 1 : 1 draws
SD Atletico Albericia
W
SD Solares Medio Cudeyo
22.02.20 0 : 1 Wins
Tropezon
5 CD Cayon 26 12 9 5 48:21 27 45 D
CD Cayon
26.01.20 1 : 1 draws
CD Laredo
L
CD Bezana
02.02.20 3 : 2 Lose
CD Cayon
W
CD Cayon
09.02.20 4 : 1 Wins
CF Vimenor
W
Selaya FC
15.02.20 0 : 3 Wins
CD Cayon
W
CD Cayon
23.02.20 2 : 0 Wins
CD Guarnizo
6 UM Escobedo 26 13 6 7 44:30 14 45 L
SD Torina
26.01.20 2 : 1 Lose
UM Escobedo
W
UM Escobedo
01.02.20 2 : 1 Wins
SD Barreda Balompie
L
RS Gimnastica de Torrelavega
09.02.20 4 : 1 Lose
UM Escobedo
D
UM Escobedo
16.02.20 2 : 2 draws
Ribamontan AL Mar CF
W
SD Textil Escudo
23.02.20 0 : 3 Wins
UM Escobedo
7 SD Barreda Balompie 26 12 5 9 30:38 -8 41 W
SD Barreda Balompie
25.01.20 2 : 0 Wins
CD Guarnizo
L
UM Escobedo
01.02.20 2 : 1 Lose
SD Barreda Balompie
W
SD Barreda Balompie
08.02.20 3 : 1 Wins
SD Torina
L
AD Siete Villas
16.02.20 2 : 0 Lose
SD Barreda Balompie
L
RS Gimnastica de Torrelavega
23.02.20 6 : 0 Lose
SD Barreda Balompie
8 CD Bezana 26 12 5 9 35:24 11 41 W
SD Textil Escudo
26.01.20 1 : 3 Wins
CD Bezana
W
CD Bezana
02.02.20 3 : 2 Wins
CD Cayon
D
CD Barquereno
09.02.20 0 : 0 draws
CD Bezana
W
CD Bezana
15.02.20 2 : 0 Wins
UD Samano
L
Rayo Cantabria
23.02.20 2 : 0 Lose
CD Bezana
9 CD Barquereno 26 9 9 8 33:32 1 36 W
CD Barquereno
26.01.20 3 : 2 Wins
Tropezon
D
CD Laredo
01.02.20 1 : 1 draws
CD Barquereno
D
CD Barquereno
09.02.20 0 : 0 draws
CD Bezana
L
CF Vimenor
16.02.20 3 : 2 Lose
CD Barquereno
D
CD Barquereno
22.02.20 0 : 0 draws
Selaya FC
10 AD Siete Villas 26 8 11 7 30:24 6 35 W
SD Atletico Albericia
25.01.20 0 : 3 Wins
AD Siete Villas
W
AD Siete Villas
02.02.20 2 : 1 Wins
SD Torina
D
SD Solares Medio Cudeyo
08.02.20 0 : 0 draws
AD Siete Villas
W
AD Siete Villas
16.02.20 2 : 0 Wins
SD Barreda Balompie
D
UC Cartes
22.02.20 1 : 1 draws
AD Siete Villas
11 Selaya FC 26 10 4 12 21:32 -11 34 D
RS Gimnastica de Torrelavega
26.01.20 1 : 1 draws
Selaya FC
W
Selaya FC
02.02.20 1 : 0 Wins
Ribamontan AL Mar CF
W
SD Textil Escudo
09.02.20 0 : 1 Wins
Selaya FC
L
Selaya FC
15.02.20 0 : 3 Lose
CD Cayon
D
CD Barquereno
22.02.20 0 : 0 draws
Selaya FC
12 CD Guarnizo 26 10 2 14 39:43 -4 32 L
SD Barreda Balompie
25.01.20 2 : 0 Lose
CD Guarnizo
L
CD Guarnizo
02.02.20 0 : 3 Lose
RS Gimnastica de Torrelavega
W
Ribamontan AL Mar CF
08.02.20 1 : 2 Wins
CD Guarnizo
D
CD Guarnizo
15.02.20 2 : 2 draws
SD Textil Escudo
L
CD Cayon
23.02.20 2 : 0 Lose
CD Guarnizo
13 UD Samano 26 9 2 15 31:49 -18 29 W
UD Samano
25.01.20 3 : 0 Wins
UC Cartes
L
Tropezon
02.02.20 3 : 0 Lose
UD Samano
L
UD Samano
08.02.20 1 : 3 Lose
CD Laredo
L
CD Bezana
15.02.20 2 : 0 Lose
UD Samano
D
UD Samano
22.02.20 1 : 1 draws
CF Vimenor
14 SD Torina 26 7 7 12 28:39 -11 28 W
SD Torina
26.01.20 2 : 1 Wins
UM Escobedo
L
AD Siete Villas
02.02.20 2 : 1 Lose
SD Torina
L
SD Barreda Balompie
08.02.20 3 : 1 Lose
SD Torina
D
SD Torina
16.02.20 1 : 1 draws
RS Gimnastica de Torrelavega
D
Ribamontan AL Mar CF
22.02.20 1 : 1 draws
SD Torina
15 SD Solares Medio Cudeyo 26 6 8 12 21:34 -13 26 L
Rayo Cantabria
26.01.20 1 : 0 Lose
SD Solares Medio Cudeyo
D
SD Solares Medio Cudeyo
01.02.20 1 : 1 draws
SD Atletico Albericia
D
SD Solares Medio Cudeyo
08.02.20 0 : 0 draws
AD Siete Villas
W
UC Cartes
15.02.20 0 : 1 Wins
SD Solares Medio Cudeyo
L
SD Solares Medio Cudeyo
22.02.20 0 : 1 Lose
Tropezon
16 Ribamontan AL Mar CF 26 6 7 13 25:47 -22 25 W
Ribamontan AL Mar CF
25.01.20 2 : 1 Wins
CF Vimenor
L
Selaya FC
02.02.20 1 : 0 Lose
Ribamontan AL Mar CF
L
Ribamontan AL Mar CF
08.02.20 1 : 2 Lose
CD Guarnizo
D
UM Escobedo
16.02.20 2 : 2 draws
Ribamontan AL Mar CF
D
Ribamontan AL Mar CF
22.02.20 1 : 1 draws
SD Torina
17 SD Textil Escudo 26 7 3 16 28:44 -16 24 L
SD Textil Escudo
26.01.20 1 : 3 Lose
CD Bezana
W
CF Vimenor
02.02.20 1 : 2 Wins
SD Textil Escudo
L
SD Textil Escudo
09.02.20 0 : 1 Lose
Selaya FC
D
CD Guarnizo
15.02.20 2 : 2 draws
SD Textil Escudo
L
SD Textil Escudo
23.02.20 0 : 3 Lose
UM Escobedo
18 CF Vimenor 26 6 6 14 30:49 -19 24 L
Ribamontan AL Mar CF
25.01.20 2 : 1 Lose
CF Vimenor
L
CF Vimenor
02.02.20 1 : 2 Lose
SD Textil Escudo
L
CD Cayon
09.02.20 4 : 1 Lose
CF Vimenor
W
CF Vimenor
16.02.20 3 : 2 Wins
CD Barquereno
D
UD Samano
22.02.20 1 : 1 draws
CF Vimenor
19 SD Atletico Albericia 26 6 6 14 31:47 -16 24 L
SD Atletico Albericia
25.01.20 0 : 3 Lose
AD Siete Villas
D
SD Solares Medio Cudeyo
01.02.20 1 : 1 draws
SD Atletico Albericia
W
SD Atletico Albericia
08.02.20 1 : 0 Wins
UC Cartes
D
Tropezon
16.02.20 1 : 1 draws
SD Atletico Albericia
L
SD Atletico Albericia
22.02.20 0 : 1 Lose
CD Laredo
20 UC Cartes 26 4 6 16 20:48 -28 18 L
UD Samano
25.01.20 3 : 0 Lose
UC Cartes
L
UC Cartes
02.02.20 0 : 3 Lose
Rayo Cantabria
L
SD Atletico Albericia
08.02.20 1 : 0 Lose
UC Cartes
L
UC Cartes
15.02.20 0 : 1 Lose
SD Solares Medio Cudeyo
D
UC Cartes
22.02.20 1 : 1 draws
AD Siete Villas
Playoffs
Promotion Playoffs
Relegation
Show more

Show more

Tercera Division, Group 3 championship held by Spain. Championship competitors: 20 participating teams. Today the best teams in football marathon are as follows:
CD Laredo - 62 points, 19 triumphs, 2 defeats, 5 draws.
RS Gimnastica de Torrelavega - 54 points, 16 wins, 4 lost matches, 6 draws.
Rayo Cantabria - 51 points, 16 won matches, 7 losses, 3 draws.

On 777score.ke website you can see football schedule and Tercera Division, Group 3 (Spain) live matches.

Schedule of самых the most interesting football matches - Tercera Division, Group 3 (Spain):
CD Guarnizo - CD Barquereno (29.02.2020 10:30)
SD Torina - SD Textil Escudo (29.02.2020 10:30)
SD Barreda Balompie - Ribamontan AL Mar CF (29.02.2020 10:30)

Follow Tercera Division, Group 3 (Spain) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.ke.