Russia

PFL, West

Choose a season:
standings
# team G W d l g gd p form next
West
1 Veles 16 11 3 2 34:13 21 36 W
FC Murom
05.10.19 1 : 2 win
Veles
W
Veles
12.10.19 3 : 1 win
FK Dolgoprudny
W
Veles
18.10.19 6 : 0 win
FC Pskov-747
W
Zvezda St Petersburg
26.10.19 0 : 3 win
Veles
W
Veles
02.11.19 1 : 0 win
Zenit Saint Petersburg II (Youth)
2 FK Dolgoprudny 17 11 2 4 29:16 13 35 L
Veles
12.10.19 3 : 1 lose
FK Dolgoprudny
W
FK Dolgoprudny
19.10.19 2 : 1 win
Zenit Saint Petersburg II (Youth)
W
Luki-Energiya V.luki
26.10.19 0 : 2 win
FK Dolgoprudny
D
FK Dolgoprudny
02.11.19 1 : 1 draw
FK Kolomna
W
Rodina Moscow
09.11.19 1 : 2 win
FK Dolgoprudny
3 Zenit Saint Petersburg II (Youth) 17 9 5 3 30:14 16 32 W
Zenit Saint Petersburg II (Youth)
12.10.19 3 : 0 win
Znamya Truda
L
FK Dolgoprudny
19.10.19 2 : 1 lose
Zenit Saint Petersburg II (Youth)
D
Zenit Saint Petersburg II (Youth)
26.10.19 1 : 1 draw
FC Torpedo Vladimir
L
Veles
02.11.19 1 : 0 lose
Zenit Saint Petersburg II (Youth)
W
Zenit Saint Petersburg II (Youth)
09.11.19 2 : 0 win
Zvezda St Petersburg
4 FC Torpedo Vladimir 17 8 6 3 23:17 6 30 W
FC Pskov-747
12.10.19 2 : 3 win
FC Torpedo Vladimir
W
FC Torpedo Vladimir
19.10.19 2 : 1 win
Zvezda St Petersburg
D
Zenit Saint Petersburg II (Youth)
26.10.19 1 : 1 draw
FC Torpedo Vladimir
W
FC Torpedo Vladimir
02.11.19 2 : 0 win
Luki-Energiya V.luki
L
FK Kolomna
09.11.19 1 : 0 lose
FC Torpedo Vladimir
5 Leningradets 17 7 7 3 27:20 7 28 L
FK Kolomna
12.10.19 3 : 2 lose
Leningradets
D
Leningradets
19.10.19 0 : 0 draw
FC Olimp Khimki
W
FC Pskov-747
26.10.19 0 : 2 win
Leningradets
W
FC Kazanka Moscow
02.11.19 4 : 5 win
Leningradets
D
Leningradets
09.11.19 0 : 0 draw
Znamya Truda
6 FC Olimp Khimki 16 7 5 4 18:15 3 26 W
FC Olimp Khimki
05.10.19 2 : 0 win
FK Kolomna
D
Rodina Moscow
12.10.19 2 : 2 draw
FC Olimp Khimki
D
Leningradets
19.10.19 0 : 0 draw
FC Olimp Khimki
D
FC Olimp Khimki
26.10.19 1 : 1 draw
FC Kazanka Moscow
W
Znamya Truda
02.11.19 1 : 2 win
FC Olimp Khimki
7 FC Murom 16 7 3 6 31:23 8 24 L
FC Murom
05.10.19 1 : 2 lose
Veles
W
Zvezda St Petersburg
12.10.19 1 : 4 win
FC Murom
W
FC Murom
19.10.19 5 : 1 win
Luki-Energiya V.luki
W
FK Kolomna
26.10.19 3 : 4 win
FC Murom
L
FC Murom
02.11.19 3 : 4 lose
Rodina Moscow
8 Rodina Moscow 17 6 4 7 27:31 -4 22 D
Rodina Moscow
12.10.19 2 : 2 draw
FC Olimp Khimki
L
FC Kazanka Moscow
18.10.19 5 : 1 lose
Rodina Moscow
W
Rodina Moscow
26.10.19 2 : 1 win
Znamya Truda
W
FC Murom
02.11.19 3 : 4 win
Rodina Moscow
L
Rodina Moscow
09.11.19 1 : 2 lose
FK Dolgoprudny
9 FC Pskov-747 16 6 3 7 15:26 -11 21 L
FC Pskov-747
05.10.19 1 : 2 lose
Rodina Moscow
L
FC Pskov-747
12.10.19 2 : 3 lose
FC Torpedo Vladimir
L
Veles
18.10.19 6 : 0 lose
FC Pskov-747
L
FC Pskov-747
26.10.19 0 : 2 lose
Leningradets
W
Zvezda St Petersburg
02.11.19 0 : 1 win
FC Pskov-747
10 FC Kazanka Moscow 16 4 5 7 26:27 -1 17 D
FC Kazanka Moscow
05.10.19 1 : 1 draw
Zenit Saint Petersburg II (Youth)
W
Luki-Energiya V.luki
12.10.19 1 : 2 win
FC Kazanka Moscow
W
FC Kazanka Moscow
18.10.19 5 : 1 win
Rodina Moscow
D
FC Olimp Khimki
26.10.19 1 : 1 draw
FC Kazanka Moscow
L
FC Kazanka Moscow
02.11.19 4 : 5 lose
Leningradets
11 Znamya Truda 17 3 6 8 14:23 -9 15 L
Zenit Saint Petersburg II (Youth)
12.10.19 3 : 0 lose
Znamya Truda
W
Znamya Truda
19.10.19 2 : 0 win
FK Kolomna
L
Rodina Moscow
26.10.19 2 : 1 lose
Znamya Truda
L
Znamya Truda
02.11.19 1 : 2 lose
FC Olimp Khimki
D
Leningradets
09.11.19 0 : 0 draw
Znamya Truda
12 FK Kolomna 17 4 3 10 15:24 -9 15 W
FK Kolomna
12.10.19 3 : 2 win
Leningradets
L
Znamya Truda
19.10.19 2 : 0 lose
FK Kolomna
L
FK Kolomna
26.10.19 3 : 4 lose
FC Murom
D
FK Dolgoprudny
02.11.19 1 : 1 draw
FK Kolomna
W
FK Kolomna
09.11.19 1 : 0 win
FC Torpedo Vladimir
13 Luki-Energiya V.luki 16 3 4 9 15:29 -14 13 L
Leningradets
05.10.19 3 : 1 lose
Luki-Energiya V.luki
L
Luki-Energiya V.luki
12.10.19 1 : 2 lose
FC Kazanka Moscow
L
FC Murom
19.10.19 5 : 1 lose
Luki-Energiya V.luki
L
Luki-Energiya V.luki
26.10.19 0 : 2 lose
FK Dolgoprudny
L
FC Torpedo Vladimir
02.11.19 2 : 0 lose
Luki-Energiya V.luki
14 Zvezda St Petersburg 17 2 0 15 9:35 -26 6 L
Zvezda St Petersburg
12.10.19 1 : 4 lose
FC Murom
L
FC Torpedo Vladimir
19.10.19 2 : 1 lose
Zvezda St Petersburg
L
Zvezda St Petersburg
26.10.19 0 : 3 lose
Veles
L
Zvezda St Petersburg
02.11.19 0 : 1 lose
FC Pskov-747
L
Zenit Saint Petersburg II (Youth)
09.11.19 2 : 0 lose
Zvezda St Petersburg
Promotion
Relegation
Show more

Show more

PFL, West tournament organized by Russia. Contest participants: 14 participants. This season favorites in contest are as follows:
Veles - 36 points, 11 triumphs, 2 losses, 3 draws.
FK Dolgoprudny - 35 points, 11 triumphs, 4 lost games, 2 draws.
Zenit Saint Petersburg II (Youth) - 32 points, 9 won matches, 3 losses, 5 draws.

On 777score.ke portal you can find football schedule and PFL, West (Russia) live matches.

Schedule of key clubs - PFL, West (Russia):
Luki-Energiya V.luki - Veles (29.03.2020 10:00)
FC Olimp Khimki - FC Murom (29.03.2020 10:00)
Zenit Saint Petersburg II (Youth) - FC Pskov-747 (05.04.2020 10:00)

Follow PFL, West (Russia) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.ke.