If you experience problems, please visit our old version

Old version
15
NPL, Victoria
Australia

NPL, Victoria

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
NPL, Victoria
1 Hume City Hume City 5 5 0 0 11:3 8 15 W
Hume City Hume City
15.02.20 2 : 0 WIN
Altona Magic SC Altona Magic SC
W
Green Gully Cavaliers Green Gully Cavaliers
21.02.20 0 : 2 WIN
Hume City Hume City
W
Hume City Hume City
29.02.20 2 : 1 WIN
Dandenong City SC Dandenong City SC
W
Melbourne Knights Melbourne Knights
06.03.20 2 : 4 WIN
Hume City Hume City
W
Hume City Hume City
14.03.20 1 : 0 WIN
Bentleigh Greens Bentleigh Greens
2 Avondale FC Avondale FC 5 4 0 1 14:4 10 12 L
Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons
13.02.20 3 : 1 LOSS
Avondale FC Avondale FC
W
Altona Magic SC Altona Magic SC
22.02.20 0 : 2 WIN
Avondale FC Avondale FC
W
Green Gully Cavaliers Green Gully Cavaliers
28.02.20 0 : 2 WIN
Avondale FC Avondale FC
W
Dandenong City SC Dandenong City SC
06.03.20 0 : 3 WIN
Avondale FC Avondale FC
W
Avondale FC Avondale FC
14.03.20 6 : 1 WIN
Melbourne Knights Melbourne Knights
3 Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons 5 3 1 1 11:6 5 10 W
Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons
13.02.20 3 : 1 WIN
Avondale FC Avondale FC
W
Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons
21.02.20 3 : 2 WIN
Heidelberg United Heidelberg United
D
Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons
28.02.20 0 : 0 DRAW
South Melbourne South Melbourne
W
Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons
06.03.20 5 : 0 WIN
Altona Magic SC Altona Magic SC
L
Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons
13.03.20 0 : 3 LOSS
Green Gully Cavaliers Green Gully Cavaliers
4 Dandenong Thunder Dandenong Thunder 5 3 1 1 9:7 2 10 W
Dandenong Thunder Dandenong Thunder
15.02.20 3 : 2 WIN
Dandenong City SC Dandenong City SC
D
Melbourne Knights Melbourne Knights
21.02.20 3 : 3 DRAW
Dandenong Thunder Dandenong Thunder
W
Dandenong Thunder Dandenong Thunder
29.02.20 1 : 0 WIN
Bentleigh Greens Bentleigh Greens
W
Eastern Lions SC Eastern Lions SC
09.03.20 0 : 1 WIN
Dandenong Thunder Dandenong Thunder
L
Dandenong Thunder Dandenong Thunder
15.03.20 1 : 2 LOSS
Port Melbourne Sharks Port Melbourne Sharks
5 Heidelberg United Heidelberg United 5 3 0 2 10:6 4 9 W
South Melbourne South Melbourne
14.02.20 0 : 3 WIN
Heidelberg United Heidelberg United
L
Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons
21.02.20 3 : 2 LOSS
Heidelberg United Heidelberg United
W
Heidelberg United Heidelberg United
29.02.20 3 : 1 WIN
Altona Magic SC Altona Magic SC
L
Green Gully Cavaliers Green Gully Cavaliers
06.03.20 2 : 1 LOSS
Heidelberg United Heidelberg United
W
Dandenong City SC Dandenong City SC
13.03.20 0 : 1 WIN
Heidelberg United Heidelberg United
6 Port Melbourne Sharks Port Melbourne Sharks 5 2 3 0 8:4 4 9 D
Port Melbourne Sharks Port Melbourne Sharks
14.02.20 1 : 1 DRAW
Melbourne Knights Melbourne Knights
D
Port Melbourne Sharks Port Melbourne Sharks
21.02.20 1 : 1 DRAW
Bentleigh Greens Bentleigh Greens
W
Port Melbourne Sharks Port Melbourne Sharks
28.02.20 3 : 0 WIN
Eastern Lions SC Eastern Lions SC
D
Port Melbourne Sharks Port Melbourne Sharks
06.03.20 1 : 1 DRAW
South Melbourne South Melbourne
W
Dandenong Thunder Dandenong Thunder
15.03.20 1 : 2 WIN
Port Melbourne Sharks Port Melbourne Sharks
7 St Albans Saints St Albans Saints 5 2 3 0 7:3 4 9 W
St Albans Saints St Albans Saints
16.02.20 4 : 2 WIN
Green Gully Cavaliers Green Gully Cavaliers
D
Dandenong City SC Dandenong City SC
21.02.20 1 : 1 DRAW
St Albans Saints St Albans Saints
W
St Albans Saints St Albans Saints
01.03.20 2 : 0 WIN
Melbourne Knights Melbourne Knights
D
Bentleigh Greens Bentleigh Greens
06.03.20 0 : 0 DRAW
St Albans Saints St Albans Saints
D
St Albans Saints St Albans Saints
14.03.20 0 : 0 DRAW
Eastern Lions SC Eastern Lions SC
8 South Melbourne South Melbourne 5 1 3 1 7:7 -3 6 L
South Melbourne South Melbourne
14.02.20 0 : 3 LOSS
Heidelberg United Heidelberg United
W
South Melbourne South Melbourne
23.02.20 5 : 2 WIN
Eastern Lions SC Eastern Lions SC
D
Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons
28.02.20 0 : 0 DRAW
South Melbourne South Melbourne
D
Port Melbourne Sharks Port Melbourne Sharks
06.03.20 1 : 1 DRAW
South Melbourne South Melbourne
D
Altona Magic SC Altona Magic SC
14.03.20 1 : 1 DRAW
South Melbourne South Melbourne
9 Green Gully Cavaliers Green Gully Cavaliers 5 2 0 3 7:9 -2 6 L
St Albans Saints St Albans Saints
16.02.20 4 : 2 LOSS
Green Gully Cavaliers Green Gully Cavaliers
L
Green Gully Cavaliers Green Gully Cavaliers
21.02.20 0 : 2 LOSS
Hume City Hume City
L
Green Gully Cavaliers Green Gully Cavaliers
28.02.20 0 : 2 LOSS
Avondale FC Avondale FC
W
Green Gully Cavaliers Green Gully Cavaliers
06.03.20 2 : 1 WIN
Heidelberg United Heidelberg United
W
Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons
13.03.20 0 : 3 WIN
Green Gully Cavaliers Green Gully Cavaliers
10 Bentleigh Greens Bentleigh Greens 5 1 2 2 4:3 1 5 W
Eastern Lions SC Eastern Lions SC
16.02.20 0 : 3 WIN
Bentleigh Greens Bentleigh Greens
D
Port Melbourne Sharks Port Melbourne Sharks
21.02.20 1 : 1 DRAW
Bentleigh Greens Bentleigh Greens
L
Dandenong Thunder Dandenong Thunder
29.02.20 1 : 0 LOSS
Bentleigh Greens Bentleigh Greens
D
Bentleigh Greens Bentleigh Greens
06.03.20 0 : 0 DRAW
St Albans Saints St Albans Saints
L
Hume City Hume City
14.03.20 1 : 0 LOSS
Bentleigh Greens Bentleigh Greens
11 Melbourne Knights Melbourne Knights 5 0 2 3 7:16 -9 2 D
Port Melbourne Sharks Port Melbourne Sharks
14.02.20 1 : 1 DRAW
Melbourne Knights Melbourne Knights
D
Melbourne Knights Melbourne Knights
21.02.20 3 : 3 DRAW
Dandenong Thunder Dandenong Thunder
L
St Albans Saints St Albans Saints
01.03.20 2 : 0 LOSS
Melbourne Knights Melbourne Knights
L
Melbourne Knights Melbourne Knights
06.03.20 2 : 4 LOSS
Hume City Hume City
L
Avondale FC Avondale FC
14.03.20 6 : 1 LOSS
Melbourne Knights Melbourne Knights
12 Dandenong City SC Dandenong City SC 5 0 1 4 4:10 -6 1 L
Dandenong Thunder Dandenong Thunder
15.02.20 3 : 2 LOSS
Dandenong City SC Dandenong City SC
D
Dandenong City SC Dandenong City SC
21.02.20 1 : 1 DRAW
St Albans Saints St Albans Saints
L
Hume City Hume City
29.02.20 2 : 1 LOSS
Dandenong City SC Dandenong City SC
L
Dandenong City SC Dandenong City SC
06.03.20 0 : 3 LOSS
Avondale FC Avondale FC
L
Dandenong City SC Dandenong City SC
13.03.20 0 : 1 LOSS
Heidelberg United Heidelberg United
13 Eastern Lions SC Eastern Lions SC 5 0 1 4 2:12 -10 1 L
Eastern Lions SC Eastern Lions SC
16.02.20 0 : 3 LOSS
Bentleigh Greens Bentleigh Greens
L
South Melbourne South Melbourne
23.02.20 5 : 2 LOSS
Eastern Lions SC Eastern Lions SC
L
Port Melbourne Sharks Port Melbourne Sharks
28.02.20 3 : 0 LOSS
Eastern Lions SC Eastern Lions SC
L
Eastern Lions SC Eastern Lions SC
09.03.20 0 : 1 LOSS
Dandenong Thunder Dandenong Thunder
D
St Albans Saints St Albans Saints
14.03.20 0 : 0 DRAW
Eastern Lions SC Eastern Lions SC
14 Altona Magic SC Altona Magic SC 5 0 1 4 2:13 -11 1 L
Hume City Hume City
15.02.20 2 : 0 LOSS
Altona Magic SC Altona Magic SC
L
Altona Magic SC Altona Magic SC
22.02.20 0 : 2 LOSS
Avondale FC Avondale FC
L
Heidelberg United Heidelberg United
29.02.20 3 : 1 LOSS
Altona Magic SC Altona Magic SC
L
Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons
06.03.20 5 : 0 LOSS
Altona Magic SC Altona Magic SC
D
Altona Magic SC Altona Magic SC
14.03.20 1 : 1 DRAW
South Melbourne South Melbourne
Playoffs
Qualification Playoffs
Relegation
Show more

NPL, Victoria tournament held by Australia. Contest competitors: 14 participants. At the moment the best teams in football marathon are as follows:
Hume City - 15 points, 5 won matches, 0 defeats, 0 draws.
Avondale FC - 12 points, 4 wins, 1 losses, 0 draws.
Oakleigh Cannons - 10 points, 3 wins, 1 lost games, 1 draws.

On 777score.ke website you can have football schedule and NPL, Victoria (Australia) live matches.

Follow NPL, Victoria (Australia) live standings, discover match results, team statistics in real time and watch football online at 777score.ke.